Дверна фурнітура

Дверна фурнітура

Дверна фурнітура - ніша, яка включає в себе самі різні елементи, необхідні для функціонування вхідних або міжкімнатних дверей, це - петлі, ручки, вічка, замки, доводчики та інші важливі деталі.

Оскільки використання дверей відбувається регулярно, то матеріали для виготовлення дверної фурнітури повинні забезпечувати виробу міцність і дозволяти справлятися з щоденними навантаженнями.

У виготовленні фурнітури для дверей використовуються:

  • латунь;
  • сталь;
  • цинковий сплав;
  • алюмінієвий сплав.

Безсумнівно головним функціональним елементом дверей є дверна ручка, яка при правильному дизайнерському підході - може створити стильний акцент в інтер'єрі.

За конструкційними особливостями дверні ручки бувають:

  1. З замком.
  2. Із засувкою.
  3. Ручки-скоби.

За принципом дії розрізняють:

  • натискні ручки;
  • стаціонарні;
  • "кноби" (ручки у вигляді кулі).

Механізм дверної ручки повинен бути не тільки красивим, але і якісним, адже він підлягає частому використанню. Багато моделей характеризуються ергономічним дизайном, який створюється для того щоб дверна ручка зручно лежала в руці і була практичною в побуті. Важливо враховувати і вагу дверей при підборі ручок, чим більше двері - тим більше і надійніше повинна бути ручка.

Петлі є ключовим елементом дверної конструкції і здійснюють кріплення дверного полотна до коробки, забезпечуючи плавне відкриття. Головним достоїнством петель є їх здатність витримувати навантаження. Найбільш використовувані навісні петлі виготовлені зі сталі.

Важливими елементами є і такі дрібні деталі як вічко і ланцюжок, ригелі, доводчики, замки та інше.

Фурнітура для різних видів дверей має свої відмінності, адже елементи вхідних дверей розраховані на зламостійкість, а для скляних важливіший плаваючий повітряний дизайн. Також оптимальним варіантом оснащення дверей є покупка комплекту дверної фурнітури.
Наш інтернет-магазин www.zavis.com пропонує вам великий асортимент дверної фурнітури. Наші консультанти допоможуть Вам підібрати якісну фурнітуру за доступною ціною.